Міжнародна наукова співпраця

Міжнародна наукова співпраця 

Кафедра кримінального права здійснює активне міжнародне співробітництво із закордонними науковими, державними і недержавними інституціями. Підтримувалися тісні наукові контакти з Юридичним факультетом Університету в м. Ополє (Польща), Вищою школою безпеки (м. Варшава, Польща), науковцями Ягеллонського Університету (м. Краків, Польща).

З 2008 року на кафедрі виконувався грантовий проект за підтримки Швейцарського бюро розвитку і співробітництва (м. Берн). Проект передбачає розробку та експериментальне впровадження трирівневої моделі попередження злочинності серед неповнолітніх у м. Івано-Франківську на основі відновного підходу до вирішення кримінально-правового конфлікту. З метою забезпечення реалізації проекту та на його виконання було видано розпорядження міського голови від 27 червня 2008 року про його підтримку в м. Івано-Франківську. В результаті цього вперше в Україні елементи відновного підходу у формуванні політики по боротьбі зі злочинністю було відображено у Регіональній цільовій програмі профілактики злочинності на 2011-2015 роки, що була затверджена Івано-Франківською обласною радою 24 березня 2011 року.

Викладачі кафедри П.Л.Фріс, І.Б.Медицький неодноразово брали участь у роботі міжнародних науково-практичних конференціях за кордоном – у Польщі, Білорусії, Росії, Казахстані, Угорщині, Чехії.

Доцент кафедри кримінального права Ю.І.Микитин проходив стажування у Польському центрі медіації (м. Варшава, 2006 р.); у межах грантової роботи у сфері відновного правосуддя в червні 2008 року – у Центрах медіації міст Женеви і Цюріх (Швейцарія); став переможцем програми «Відкритий світ» Конгресу США за напрямом «Верховенство права»; у жовтні 2009 року пройшов навчальне стажування у США.

У межах наукової співпраці  Ю.І. Микитин координував реалізацію проекту  у сфері відновного правосуддя та медіації.

Деталі за посиланням  https://law.pnu.edu.ua/%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b8/

У рамках міжнародної співпраці кафедрою організовуються виступи відомих вчених зарубіжних країн перед викладачами та студентами Юридичного інституту. Так, у вересні 2011 року доктор габілітований, професор кримінального права Краківської академії імені Анджея Фрича Моджевського Ян Відацкі прочитав лекції для студентів Юридичного інституту з проблем сучасної оцінки злочинності та перспектив боротьби з нею. У жовтні 2011 року з лекціями перед студентами Юридичного інституту виступав професор кримінології Крістоф Хуг (м. Цюріх, Швейцарія).

З 8 листопада до 13 грудня 2019 року доцент кафедри кримінального права Вікторія Шпіляревич пройшла стажування в рамках програми «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі» на базі Університету «Collegium Civitas» (м. Варшава, Республіка Польща).  Під час стажування відбулося ознайомлення з діяльністю та адміністрацією  Університету «Collegium Civitas», напрямами підготовки фахівців, організацією навчального процесу та методикою викладання навчальних дисциплін.